Velmi tenké a až 2 cm dlouhé jehlice kovově šedého a lesklého boulangeritu. Jehlice trčí z podložky, tvořené směsí sirníků a karbonátů z nichž nejvýraznější je bronzový pyrhotin. Dále je možné identifikovat arzenopyrit, chalkopyrit a sfalerit. Z karbonátů se jedná především o siderit. Místy tvoří boulangerit plstnaté povlaky. V historických dobách byl vzhledem k tomuto charakteristickému znaku označován jako plstnatá ruda. Boulangerity (spolu s výrazně lesklými černými sfalerity) z této oblasti jsou obecně velmi hezké a sběrateli rudních minerálů ceněné. Vzorek pochází z kolekce starších nálezů učiněných okolo roku 2000 ještě za dob Jugoslávie. Pohledová část měří 14 krát 8 cm, hmotnost vzorku 1.3 kg.
Pohledová část měří 21 krát 15 cm, hmotnost vzorku 0 kg.
Pohledová část měří 12 krát 13 cm, hmotnost vzorku 0 kg.
Pohledová část měří 21 krát 15 cm, hmotnost vzorku 0 kg.
Pyrhotin a pyrit v neobvyklém vývoji. Z podložky, tvořené především směsí zlatožlutého pyritu, bronzového pyrhotinu a stříbrného galenitu, vyrůstá několik cca 3 cm velkých, tenkých a plochých šestibokých krystalů s typickým tvarem pyrhotinu. Jejich povrch je zcela porostlý krystaly pyritu. Je možné, že se jedná o pseudomorfózu pyritu po pyrhotinu ale stejně tak je možné, že pyritové krystaly tenounké pyrhotinové šestiúhelníky zcela porostly a ten tvoří pouze jejich vnitřní jádro. Povrch vzorku je hustě porostlý drobným oranžově hnědým sideritem a lze na najít i další doprovodné minerály Tento velmi estetický a pro danou lokalitu netypický vzorek bude ozdobou každé sbírky rudních nerostů a potěší i velmi náročné sběratele. Pohledová část měří 9 krát 6 cm, hmotnost vzorku 0.867 kg.
Velký pyrhotinový krystal zarostlý do rudní podložky. Klasický srůst několika na sebe nasedajících krystalů pyrhotinu které svým tvarem často připomínají sloní choboty. Zde jsou však široké a zploštělé pyrhotinové krystaly zcela vrostlé do rudní podložky tvořené především černým sfaleritem. Nedokonalý tvar krystalu je dobře patrný při pohledu od podstavy vzorku. Na rozbrázděném bronzově nabíhajícím povrchu pyrhotinu jsou mj. narostlé stříbrné krystaly arzenopyritu a bílé krystaly kalcitu. Pohledová část měří 9.5 krát 7 cm, hmotnost vzorku 0.571 kg.