Estetická ukázka karbonátů na pyritu. Na pyritové podložce jsou okolo krystalů pyritu narostlé velké krystaly kalcitu a mezi nimi drobné útvary složené z krystalů manganokalcitu nebo možná kutnohoritu. Pohledová část měří 6 krát 4.5 cm, hmotnost vzorku 0.095 kg.
Ukázka manganokalcitu na komplexní rudní podložce. Na plochou rudní podložku tvořenou směsí pyritu, arzenopyritu a chalkopyritu hustě narůstají krystaly manganokalcitu smetanově bílo-béžové barvy místy doplněné drobnými krystalky zmiňovaných rudních minerálů. Vzorek je na několika místech přirozeně rozpraskán, tak jak je na lokalitě běžné, je však stabilní a nedrolí se. Pohledová část měří 16 krát 13 cm, hmotnost vzorku 0.923 kg.
Dominantní krystal manganokalcitu na kříšťálové podložce. Světle žluto-růžový krystal manganokalcitu o velikosti 6 cm v kostrovitém vývoji narůstá na podložku tvořenou drobnými krystaly křišťálu do cca 1 cm. Na rubové straně vzorku se nachází několik drobných krystalků galenitu a sfaleritu zarůstajících do chlorit rudninové matrix. Estetický a pro danou lokalitu velmi neobvyklý vzorek vývoje manganokalcitu. Pohledová část měří 15.5 krát 10 cm, hmotnost vzorku 0.815 kg.
Bohatá ukázka světle růžových manganokalcitových krystalů na karbonátové podložce. Matné, růžové klence manganokalcitu velké až 4 cm hustě pokrývají celý viditelný povrch vzorku, rubová strana je porostlá drobnými krystaly růžovo-šedého kalcitu až manganokalcitu do cca 0,5 cm. Pohledová část měří 11 krát 6 cm, hmotnost vzorku 0.501 kg.
Volná plovoucí drúza dvougeneračního manganokalcitu. Na centrální jádro vzorku, tvořené rudními minerály, narůstají po celé ploše nízké ploché cvočky matného světle růžového manganokalcitu do 2 cm velikosti. Na hrany těchto krystalů narůstá další generace průsvitných, perleťově lesklých vějířků téhož minerálu. Velmi estetický, bohatý a ze všech stran pohledový vzorek. Pohledová část měří 10.5 krát 8.5 cm, hmotnost vzorku 0.757 kg.
Drúza lupenitého manganokalcitu porostlá křišťálem. Až tři centimetry velké růžově žluté, ploché a tenké manganokalcitové krystaly jsou hustě porostlé miniaturními krystaly křemene až křišťálu a lehce posypány stejně malými krystalky pyritu. Křemen vytváří i bochánkovité shluky které vyplňují prostor mezi některými lupeny manganokalcitu. Pohledová část měří 14 krát 9 cm, hmotnost vzorku 0.742 kg.
Bohatá ukázka manganokalcitových krystalů na prokřemenělé podložce. Jemně růžové klence manganokalcitu jsou velké až 20 mm a hustě pokrývají celý viditelný povrch vzorku. Pohledová část měří 10 krát 9 cm, hmotnost vzorku 0.681 kg.
Růžové krystaly manganokalcitu v typickém vývoji s velkým a dominantním, na lomu zonálně zbarveným krystalem, jsou narostlé na podložce tvořené směsí křemene, pyritu a sfaleritu. Černé a lesklé krystaly sfaleritu také prorůstají na povrch manganokalcitu. Manganokalcit po nasvícení UV světlem (cca 385 nm, tzv. černé světlo) krásně světélkuje. Pohledová část měří 12.5 krát 9 cm, hmotnost vzorku 1.138 kg.
Velké krystaly manganokalcitu na komplexní rudní podložce. Vzhledný vzorek až 4 cm velkých krystalů narůžovělého manganokalcitu v asociaci s galenitem, sfaleritem a pyritem. Manganokalcit svítí pod UV zářením. Pohledová část měří 8 krát 6.5 cm, hmotnost vzorku 0.509 kg.
Pyritové krystaly porostlé kuličkami manganokalcitu. Klasická ukázka z dolů bývalé Jugoslávie. Na plochých a matně lesklých krystalech pyritu jsou hustě narostlé ježaté kulové útvary o průměru do 6 mm složené z krystalů manganokalcitu. Místy je pyrit porostlý i drobounkými krystalky hnědého sideritu. Podložka vzorku je zcela tvořena pyritem. Pohledová část měří 7.5 krát 6 cm, hmotnost vzorku 0.21 kg.
Velmi pěkný vzorek kaskádově rostlých krystalů manganokalcitu v kombinaci s kalcitem. Ze směsi sirníků a karbonátů vyrůstá střešní krytinu připomínající skupina béžových manganokalcitových krystalů obklopená bílým kalcitem. Pohledová část měří 7 krát 6 cm, hmotnost vzorku 0.183 kg.
Prostorově pěkně vyvinuté manganokalcitové klky narostlé na rudní podložce. Velmi pěkná ukázka manganokalcitu na podložce, tvořené rudou (převážně pyritem a pyrhotinem) která jím místy prorůstá. Manganokalcit je porostlý drobným kalcitem. Podklad manganokalcitu tvoří vrstva růžově rezavého rodochrozitu. Tento bohatý vzorek z legendárního rudního revíru v bývalé Jugoslávii uspokojí i velmi náročného sběratele. Pohledová část měří 17 krát 13 cm, hmotnost vzorku 1.65 kg.
Ukázkový vzorek plochých manganokalcitových krystalů . Na masivní podložce jsou narostlé velké, ploché a tenké, jako by papírové krystaly krémově narůžovělého kalcitu. Hustě prorostlé lupeny jsou až 3 cm velké a velmi tenké. Vzorek je pro danou lokalitu dokonalou ukázkou méně obvyklého typu karbonátové výplně ve velmi pěkném vývoji. Pohledová část měří 16 krát 9 cm, hmotnost vzorku 0.78 kg.
Matně lesklé pyritové krystaly s narostlým manganokalcitem. Až 15 mm velké a hustě nahloučené krystaly kovově žlutého pyritu jsou porostlé několika rezavě růžovými agregáty manganokalcitu a dalším, blíže neurčeným, bělavým karbonátem. Vzorkem prorůstá také stříbřitý arzenopyrit a černý sfalerit. Pohledová část měří 7 krát 4.5 cm, hmotnost vzorku 0.24 kg.
Prostorový vzorek dolomitu na pyritu. Matně lesklé pyritové krystaly porůstá drobný dolomit / manganokalcit. Volně stojící ukázka z dolů bývalé Jugoslávie. Pohledová část měří 6 krát 5.5 cm, hmotnost vzorku 0.118 kg.